خانه تئاتر اولین حامی سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس شد.

به گزارش مشاور رساه‌ای سمپوزیوم، اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر ایران و اکبر جلیلی رییس سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس به منظور ایجاد، گسترش، همفکری و همکاری‌های فی مابین و همچنین تدوین و تدقیق نگاه آکادمیک بر طراحی صحنه‌ و لباس سلیقه‌ای حاکم و نیز تلاش برای رسیدن به یک نگـاه علمی و اندیشه‌ای در طراحی صحنه و لباس یک اثر نمایشی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

در این نشست که در محل خانه تئاتر برگزار شد جلیلی با اشاره به اهداف سمپوزیوم گفت: با توجه به اینکه سال گذشته و در دوره اول، برخی از نهادها و ارگان ها قول همکاری داده بودند خانه‌ تئاتر از سمپوزیوم حمایت کرد و به عنوان اولین حامی رسمی پیشگام کنار ما بودند. در این تفاهم ما بر عملکرد رو به جلو و با کیفیت سمپوزیوم و تبادل اطلاعات با خانه تئاتر تاکید خواهیم داشت.

اصغر همت نیز  در این جلسه اظهار کرد: این اتفاق گامی بزرگ و حرکتی قابل ستایش است و خانه تئاتر در حد توان از این رخداد فرهنگی حمایت خواهد کرد.

در ادامه فریبرز قربان‌زاده رییس شورای مرکزی انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر ضمن تاکید بر لزوم حمایت سازمان ها و نهادهای ذیربط این رخداد فرهنگی و هنری را شایسته تقدیر دانسته و بیان کرد که این حرکت علمی پژوهشی و حمایت از این اتفاق جزئی از برنامه های انجمن طراحان است و ما می خواهیم که اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

رییس سمپوزیوم نیز در پایان متذکر شد: ما با انجمن طراحان فیلم خانه‌ سینما نیز صحبت هایی داشته ایم و امیدواریم که هرچه زودتر بتوانیم با این انجمن نیز به تفاهم برسیم.

جلیلی در پایان با بیان این نکته که ما در حال تجربه‌ یک فرآیند کاملا مستقل هستیم از تمامی علاقه مندان و نهادهایی که می‌توانند در ادامه‌ راه جهت ارتقای سمپوزیوم همیار و همکار آنها باشند دعوت به همکاری کرد.

سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران دوره دوم خود را با رویکرد سینما و تئاتر برگزار خواهد کرد.